De Nederlandse hockeysters hebben ook hun derde wedstrijd op de Champions Trophy gewonnen. Australië, in augustus nog de tegenstander in de halve finale van het WK, werd met 3-0 geklopt
Marijn Veen, Caia van Maasakker en Ginella Zerbo verzorgden de treffers in het Chinese Changzhou. Oranje was eerder te sterk voor Argentinië (3-0) en Japan (3-1).
Aftasten
Na een eerste kwart van aftasten, loste Veen als eerste een schot. Oranje vond al snel gaatjes in de Australische defensie en diezelfde Veen frommelde de 1-0 binnen.
Van Maasakker maakte er met een strafbal, nadat Jane Claxton een schot van Maartje Krekelaar met de voet had gestopt, nog voor rust 2-0 van. Anne Veenendaal onderscheidde zich vervolgens door een strafbal van Jodie Kenny te keren.
Oranje kwam niet in de problemen en Zerbo maakte er na een één-twee met Maria Verschoor nog op fraaie wijze 3-0 van.
Bron : NOS